PTTK Pszów - Rydułtowy
BUŁGARIA

PIRYN I RIŁA - WYPRAWA GÓRSKA


 
 
WIEDEŃ - Jarmark Bożonarodzeniowy
12 grudnia 2015r

 
W sobotę 12 grudnia 2015r wybraliśmy się do stolicy Austrii, aby już teraz poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W Wiedniu odbywa się kilka jarmarków, można je znaleźć m.in. w okolicach miejskiego ratusza (najstarszy - organizowany od ponad 200 lat), w dzielnicy Spittelberg, przy pałacu Schoenbrun oraz na terenie uniwersyteckim i w okolicach Belwederu.


 
 
GISZOWIEC, NIKISZOWIEC, KOPALNIA GUIDO
 
22 listopada 2015r., z okazji zbliżającego się najważniejszego górniczego święta czyli Barbórki odwiedziliśmy kopalnię Guido oraz zabytkowe osiedla górnicze Giszowiec i Nikiszowiec. Odrestaurowane familoki zachwycają swoją urodą. Spacerując wśród pięknych domków z zadbanymi ogródkami można było poczuć atmosferę lat 20-tych ubiegłego wieku.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania kopalni Guido, którą w 1855r założył hrabia Guido Henckel von Donnersmarck. Jest to jedyny taki zabytek techniki górniczej w Europie i jedyna kopalnia w Polsce, w której można zjechać na dół i na własne oczy przekonać się jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika.
Na osłodę wstąpiliśmy na pyszną kawę, serwowaną na poziomie 320.. smakowała wybornie... 
 

KORONA GÓR POLSKICH

17-18 października 2015r

 
Podczas ostatniego weekendu  wybraliśmy się na podbój kolejnych 5 szczytów
zaliczanych do Korony Gór Polskich.  Szlak poprowadził nas na Chełmiec (851 npm),
Waligórę (936 npm), Wielką Sowę (1015 npm), Rudawiec (1115 npm) 
i Kowadło (989 npm).
Lekko nie było… ale za to jak wesoło…  smiley 
POŻEGNANIE LATA 2015

11 października 2015 oficjalnie pożegaliśmy lato ale nie oznacza to zakończenia tegorocznych wypraw. Zapraszamy na kolejne wycieczki z PTTK Pszów-Rydułtowy.
 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4